Izvanškolske aktivnosti uspješnih učenika

Renea Andrea Jarnec - Sportski uzor za šk. god. 2016./17.
Autor: Nina Vidoni, 6. 12. 2016.

Renea Andrea Jarnec učenica je 8. C razreda naše škole. Od vrtićkog uzrasta bavi se sportom. Tri godine trenirala je plivanje u plivačkom klubu Barakude, gdje je osvojila mnogobrojne nagrade, a od 2012. godine aktivno se bavi tenisom.

Članica je teniskog kluba Varaždin 1181 i Hrvatskog teniskog saveza gdje u dobnoj skupini do 14 godina zauzima 70 mjesto, a u dobnoj skupini do 16 godina zauzima 90 mjesto. Trenira svakodnevno prosječno oko 2 do 3 sata. Tri puta tjedno trenira u Varaždinu i tri puta tjedno u Sloveniji u teniskom klubu Terme Ptuj. Ove godine sudjelovala je na dvadesetak turnira diljem Hrvatske.

Njezin najveći uspjeh je osvajanje prvog mjesta u pojedinačnoj konkurenciji i u parovima na  turniru Hrvatskog teniskog saveza koji se održao u Varaždinu. Prvo mjesto također u parovima osvojila je na turniru u Zagrebu u organizaciji TK Medveščak, dok je na istom turniru u pojedinačnoj konkurenciji zauzela drugo mjesto. Pored navedenih odličnih plasmana vrijedno je istaknuti i polufinale pojedinačno u Ogulinu, četvrtfinale u Vrbovcu kao i polufinale u parovima u Koprivnici. Na ostalim turnirima uz malo više sreće mogla je zauzeti koje mjesto više ali u jakoj konkurenciji osvojeni plasmani su za svaku pohvalu.

Tijekom prošle i ove školske godine aktivna je u svim sportovima braneći boje svoje škole na gradskim, županijskim i regionalnim natjecanjima.

U školskoj godini 2015/2016 u nogometu na gradskom natjecanju osvojeno je prvo mjesto i plasman na županijsko, gdje je osvojeno četvrto mjesto.

Iste školske godine u košarci na gradskom i županijskom natjecanju je osvojeno prvo mjesto, te direktan plasman na regionalno natjecanje, gdje je osvojeno visoko drugo mjesto.

U školskoj godini 2016/2017 u košarci na gradskom natjecanju osvojeno je treće mjesto, a rukomet je na rasporedu krajem studenog 2016.

Sportom se namjerava aktivno baviti i nakon osnovne škole. Želja joj je upisati sportski smjer u II gimnaziji Varaždin, a nakon toga i fakultet kineziologije.

Osvojeni pehari za drugo mjesto pojedinačno i prvo mjesto u parovima s suigračicom Lucijom Mišak na turniru u Zagrebu, TK Medveščak