Izvanškolske aktivnosti uspješnih učenika

Max Poljan - šahist iz 3. b
Autor: Petra Kanešić, 28. 2. 2019.

Max Poljan učenik je 3. B razreda. Šahom se počeo baviti samoinicijativno od svoje četvrte godine.

Godinu dana je trenirao šah kod kuće sa tatom i djedom. S navršenih pet godina upisuje se u Šahovsko društvo Varaždin i počinje trenirati 2 puta tjedno kod trenera Miljenka Kelemena i Saše Latinovića. Sa 6 godina kao jedini natjecatelj koji još ide u vrtić osvaja prvi turnir PUŽ (prvenstvo učenika varaždinske županije) koji se održava za učenike do 5-tog razreda.

Ozbiljniji rezultati počeli su se pojavljivati kad je sa njegovih 7 godina treninge preuzela Noemi Špiranec, juniorska prvakinja Hrvatske.

2016. godine bio je 2. na prvenstvu Hrvatske, a u studenom 2017. osvaja prvenstvo Hrvatske u ubrzanom šahu do 8 godina.

Nastupa i ostvaruje odlične rezultate na mnogim hrvatskim i međunarodnim turnirima. Ove godine prelazi u ekipu Stridon iz Štrigove gdje će igrati prvu hrvatsku kadetsku ligu i 3. seniorsku ligu.

Kao kapetan školske ekipe VI. OŠ Varaždin pobijedili su na gradskom i županijskom natjecanju. Sastav školske ekipe: Max Poljan, Fran Supančić, Martin Herceg, Filip Smuđ i Marko Staneković osigurao je državno prvenstvo koje se održava od 12-14.3.2019. u Vinkovcima.

Ovaj tjedan Max je igrao Osijek open seniorski turnir, te kao najmlađi sudionik ostvario 3,5 boda iz 7 mečeva što je izuzetan rezultat.