Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Vukovara
Autor: Luka Borščak, 28. 11. 2015.

Dana  17.11., u 17h poslijepodne, 23 učenice i učenika od 5.-8. razreda naše škole sudjelovalo je u obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Vukovara.

Na Trgu kralja Tomislava, ispred varaždinske vijećnice, recitirale su se pjesme, držali govori, molilo se za duše žrtava Domovinskog rata i polagali su se lampaši u obliku imena grada Vukovara. Okupljenima se obratio između ostalih i gradonačelnik Varaždina Goran Habuš, a molitvu je predvodio župnik župe sv. Nikole, velečasni Stjepan Najman. Učenice i učenike naše 6. osnovne škole Varaždin pratili su učiteljica matematike Elizabeta Borovec i vjeroučitelj Luka Borščak.