Međunarodni dan školskih knjižnica
Autor: Marija Selak, 23. 10. 2012.

Godine 1999. Međunarodno udruženje školskih knjižnica (International Association of School Librarianship - IASL), tj. tadašnja predsjednica dr. Blanche Woolls proglasila je 4. ponedjeljak u mjesecu listopadu Međunarodnim danom školskih knjižnica.

Svake se godine nizom aktivnosti i događanja na taj dan obilježavala određena tema važna za školske knjižnice.

Ovogodišnja je tema:

Školske knjižnice – ključ za prošlost, sadašnjost i budućnost.

Od carske knjižnice u Pekingu, preko egipatskih piramida i Rimskog foruma cara Trajana, gdje je biblioteka imala počasno mjesto, do današnjih modernih, multifunkcionalnih i digitaliziranih biblioteka, u svakoj društvenoj zajednici – knjižnice su bile i ostale simboli i izraz kulturnog, obrazovnog i povijesnog identiteta toga naroda.

Podršku svojoj knjižnici  možete pokazati na nekoliko načina: zalijepiti  poderanu knjigu, ilustrirati omiljene lektire, napraviti popis 5 omiljenih knjiga i onih  knjiga koje biste htjeli imati u svojoj  knjižnici. Svoje uratke možete predati u knjižnici.

BOOKMARKERI (straničnici, dočitnici)

U školskoj knjižnici možete se uključiti u izradu straničnika (bookmarkera) s motivom tipičnim za narodnu nošnju.