Uvodno o novinarskoj grupi
Autor: Ivana Canjuga, 25. 10. 2013.

S novom školskom godinom 2013./14.počela je s radom Novinarska grupa VI. osnovne škole.

Učenici koji polaze našu grupu, naši mladi novinari, jako su zainteresirani i redovito prisustvuju našim ugodnim druženjima u knjižnici, prvi i drugi sat u ponedjeljak. Imamo nekoliko novina i zanimljivosti koje nas prate od početka našeg rada i druženja, a najvažnije je to što su uz nas "pravi, pravcati" novinari koji žive i djeluju u našem predivnom Varaždinu. Marina Pižeta i Robert Peharda svaki nam ponedjeljak pomažu i obogaćuju naš rad svojim bogatim iskustvom u raznim redakcijama i naravno, na terenu. Kolega Miroslav Cmuk, naš dragi knjižničar, koji nam je ustupio svoje prostore, i ja, Ivana Canjuga, učiteljica hrvatskog jezika, vodimo Novinarsku grupu. Glavnog urednika još nismo izabrali jer smo tek počeli pratiti rad svakog pojedinog člana, no uskoro će i to doći na red. Cilj nam je naučiti sve o novinarskom stilu pisanja, i naravno, isto primijeniti. Glavni naš projekt tiče se vršnjačkog nasilja, što će naš rad dodatno aktualizirati. Osim navedenog, imamo još jedan cilj, dobro se zabaviti učeći, tako da ponedeljkom spajamo ugodno s korisnim. Dođite nas vidjeti, možda vas poželimo intervjuirati.
U našoj školi uređujemo dva lista: Šesticu i Prirodoslovnu šesticuŠkolski list Šestica obrađuje sve što je vezano uz školu. Školski list Prirodoslovna šestica obrađuje problematiku prirodne grupe predmeta.