Vježba evakuacije
Autor: Ida Lacković, 1. 10. 2016.

Učenici VI. OŠ Varaždin su u petak, 30. rujna 2016., izveli prvu vježbu evakuacije u slučaju opasnosti (požar, potres …).

Na satovima razrednika učenici su dobili upute na koji način će se provesti evakuacija. Iako nisu znali u koje će vrijeme školsko zvono posebnom zvonjavom označiti da je vrijeme za izlazak iz učionica, svi  su pravodobno i disciplinirano sa svojim učiteljicama/učiteljima napustili školu, za što im je trebalo svega 3 minute i 20 sekundi.

Nakon vježbe ravnatelj je pohvalio učenike na brzom izlasku iz školske zgrade te im čestitao na kratkom vremenu koje im je za to trebalo.

Učenici 2.a razreda su sa nama podijelili dojmove svoje prve evakuacije.

Na pitanje što treba učiniti kada dođe do situacije u kojoj je nužna evakuacija cijele škole, spremno su odgovorili da moraju mirno i bez panike napustiti školu te nipošto ne trčati do izlaza. Bili su strašno ponosni na brzinu kojom su svi napustili školu, a neki su izrazili i želju da sljedeći puta budemo još brži.

Isto tako, izjavili su da su sretni što je sve to bila samo vježba, no svakako je najbolji komentar bio da bi bila prava šteta da se tako lijepoj školi nešto dogodi.  Fotografije.