Prevencija ovisnosti
Autor: Ella Kocijan, Tessa Kirchbaum, Anita Perkov, Ivana Ovčarić, 22. 11. 2016.

Posjet djelatnika PU varaždinske učenicima osmih razreda.

Dana 18. studenog VI. osnovnu školu Varaždin posjetio je član PU varaždinske Marko Medenjak koji je održao predavanje o alkoholu, cigaretama i drogi. Predavanje su slušali svi osmi razredi naše škole. Najviše se govorilo o alkoholu i njegovim posljedicama. U prezentaciji smo mogli vidjeti fotografije koje su prikazivale posljedice prekomjerne konzumacije alkohola, a na kraju prezentacije bio je prikazan vrlo potresan video o posljedicama vožnje u alkoholiziranom stanju.

Učenici su bili oduševljeni prezentacijom i naučili su puno toga. Zaključili su da alkohol može biti vrlo opasan i da ga se treba kloniti te da ima mnogo više loših strana nego dobrih. "Dobre" strane su samo kratkoročne, a loše nas dugo prate. Alkohol najčešće razara obitelji. Ako je i samo jedan član obitelji ovisnik, dolazi do nasilja, agresivnog ponašanja, a u teškim i tragičnim slučajevima i do smrti. Najbitnije u ovoj prezentaciji jest da potakne učenike u postavljanju granica te da ih nauči reći NE svemu što može narušiti njihovo zdravlje, sreću ili život.