Učenici osmih razreda posjetili Vukovar
Autor: Anita Perkov, 1. 12. 2016.

Dana 23. i 24. studenoga učenici 8.razreda VI. OŠ Varaždin zajedno s još nekoliko osnovnih škola Varaždinske županije boravili su u Vukovaru u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru.

Projekt u organizaciji  Memorijalnog centara Domovinskog rata Vukovar omogućio je učenicima posjet dvorcu Eltz i Muzeju vučedolske kulture te mnogim memorijalnim lokacijama na širem području grada Vukovara. Tako su učenici posjetili Spomen-dom hrvatski branitelja na Trpinjskoj cesti, Masovnu grobnicu Ovčara, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Vukovarsku bolnicu te MCDR – bivšu vojarnu 204. vukovarske brigade.  Svaki razred je zapalio lampaš  na nekoj od lokacija i time odao počast vukovarskim žrtvama. Slušajući predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar učenici su saznali okolnosti koje su dovele do rata i vidjeli strašne posljedice rata na tom području. Završno predavanje simbolično se zvalo Škola mira i završilo je s jednom željom, a to je da nosimo mir u srcima.

Učenici svih škola sudjelovali su u Kvizu znanja u kojem su morali pokazati što su saznali u dvodnevnom posjetu Vukovaru. Prvo mjesto osvojila je 6. OŠ Varaždin te je time završen dojmljiv posjet Vukovaru koji se zasigurno neće zaboraviti.

Fotogalerija 1
Fotogalerija 2