Razgovarali smo s novoizabranom predsjednicom Dječjeg gradskog vijeća
Autor: Ivana Canjuga, Tena Pintarić, 15. 12. 2016.

„Ne želim mnogo otkriti o svojim budućim planovima, no čast mi je preuzeti novu dužnost predsjednice Dječjeg gradskog vijeća“ - ispričala nam je Eva Škerbić, učenica 7.a razreda.

Razgovarala sam s predsjednicom Dječjeg gradskog vijeća Evom Škerbić kojoj je trinaest godina te pohađa 7.a razred 6. osnovne škole Varaždin. Najdraža knjiga joj je „Dnevnik Anne Frank“, a od predmeta najviše voli fiziku, hrvatski jezik te tjelesnu kulturu. Slobodno vrijeme koristi za druženje s prijateljima i plivanje. Priznala je kako je još prošle godine imala ambicije postati predsjednica Dječjeg gradskog vijeća, ali se pribojavala manjka iskustva pa je postala "samo" zamjenica. Velika joj je čast i zadovoljstvo što je ove godine upravo njoj pripala upravo ta velika čast, ali i odgovornost.  Eva je govorila i o svojim dužnostima. Njezin glavni zadatak je da rad Vijeća bude uspješniji nego dosad te da napreduje. Pitala sam i o budućim planovima. Što se tiče ideja koje ima u planu sprovesti, bila je veoma tajanstvena te je kroz smiješak ispričala kako ćemo sve vidjeti tijekom godine. Nadam se da će ova simpatična djevojčica uspjeti ostvariti sve što je isplanirala.

Tena Pintarić, 5.c