Mediji o nama, novinarski kutak

Urednici Novinarskog kutka su: Ivana Canjuga, Marina Ivanović, Ida Lacković, Andreja Remar Vidrač, Marijana Martinec.
  ŠESTICA

MATEMATIČKA ŠESTICA

Urednica Matematičke šestice je Katica Kalajdžija. Do 2012. urednica Šestice bila je Snježana Sokol.

Posjet djelatnika Policijske uprave varaždinske Novinarskoj grupi VI. osnovne škole
Autor: Ivana Canjuga, Miroslav Cmuk, 25. 2. 2014.

Vršnjačko nasilje - istraživačko novinarstvo

Dana 24.2. 2014. našu Novinarsku grupu posjetili su policijski službenici da bi nas upoznali s temom "Vršnjačkog nasilja". Policajci Mario Medenjak i Tomislav Drvarić progovorili su o primjerima i oblicima nasilja u obitelji, školi i među djecom općenito. Članovi Novinarske grupe saznali su koje su vrste vršnjačkog nasilja i koliko često se ono evidentira. Mario Medenjak nam je pokazao prezentaciju koju su radili policajci u projektu "Život bez nasilja". Djecu je to zainteresiralo i odlučili smo da središnja tema Šestice bude upravo tema "Vršnjačkog nasilja". Uz pomoć djelatnika Policijske uprave varaždinske i naših novinara napravit ćemo anketu koja će zahvatiti osme razrede svih gradskih škola gdje će nam isti pomoći istražiti koliko i što znaju o gore navedenom nasilju. Nadamo se da će naša škola i dalje surađivati s Policijskom upravom varaždinskom da bi vršnjačko nasilje smanjili na najmanju moguću mjeru.