Mediji o nama, novinarski kutak

Urednici Novinarskog kutka su: Ivana Canjuga, Marina Ivanović, Ida Lacković, Andreja Remar Vidrač, Marijana Martinec.
  ŠESTICA

MATEMATIČKA ŠESTICA

Urednica Matematičke šestice je Katica Kalajdžija. Do 2012. urednica Šestice bila je Snježana Sokol.

Razgovarali smo s učiteljicom biologije i kemije Mihaelom Vrbnjak Grđan
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, 3. 11. 2015.

„Smatram da je Big Brother nepotrebno bacanje novaca...“

Dobar dan, jeste li za intervju?

Jesam.

Možete li nam se predstaviti u par rečenica?

Ja sam Mihaela Vrbnjak  Grđan , profesorica kemije i biologije. Radim već 18 godina. Na Šestoj osnovnoj školi predajem prirodu, biologiju i kemiju, no to mi nije prvo radno mjesto. Prvo radno mjesto bila mi je Osnovna škola Šemovec gdje sam radila vrlo kratko te sam zatim došla raditi ovdje. Osim toga, radim u Centru  izvrsnosti iz kemije, radim pripreme s gimnazijalcima za državnu maturu na seminarima Topić, voditelj sam Županijskog stručnog vijeća iz kemije i biologije Varaždinske i Međimurske županije , predsjednik sam Hrvatskog kemijskog društva  grada Varaždina itd. Majka sam, prijateljica, volim trenirati i još mnogo toga.

Zašto ste odabrali baš ovaj posao i tko Vas je na to potaknuo ?

Ovaj sam studij odabrala sasvim slučajno . Naime, srednja škola mi je bila Srednja kemijska škola na Rudarskoj i kemijskoj školi u Varaždinu. Nakon toga sam htjela upisati nešto što ima veze s kemijom. Dakle, u igri su bila tri fakulteta: medicina, prehrambena tehnologija  ili  kemija i biologija na PMF-u. Nakon što sam bila primljena na sva tri fakulteta, u jednom je danu trebalo odabrati fakultet pa sam se u tom trenutku odlučila za  biologiju i kemiju na PMF-u .

Što ste željeli postati kada ste bili dijete ?

Pa uglavnom htjela sam postati doktorica ili učiteljica i mislim da sam ostvarila svoju želju.

Volite li svoj posao ?

Da, jako volim svoj posao. Obožavam ići na posao svaki dan .

Jeste li ikada htjeli odustati od svog posla ?

Ne. Nikada nisam htjela odustati od svog posla pa čak niti kada mi je bilo najteže.

Kako Vam se sviđa naša škola ?

Jako mi je lijepo ovdje. Jako mi se sviđa radna atmosfera ovdje jer se cijeni rad i trud .

Jeste li imali koju anegdotu na satu? Opišite nam ju .

Imam anegdote svaki dan. Bilo je situacija kada sam radila oksidaciju metanola i zapalila mi se ruka. I tako ima svega.

Postavljate li pitanja za ponavljanje na web ?

Nekoliko puta sam objavila , ali smatram da uz sve zadatke koje riješimo na satu i još uz zadatke u radnoj, to nije potrebno .

Koje Vam je najdraže godišnje doba ? Zašto?

Proljeće i ljeto, volim lijepo vrijeme.

Imate li najdražu knjigu ili film ?

Volim čitati kriminalističke romane i stručne knjige pa mi je onda jedna od boljih knjiga „Genetika.“

Koje emisije gledate na TV-u ?

Ne gledam često televiziju, ali kada gledam, volim pogledate neke kulinarske emisije kako bih dobila inspiraciju za ručak. Također, volim gledati „RTL Zvjezdice“ i „Tvoje lice zvuči poznato.“

Imate li najdražeg pjevača ili pjevačicu na našoj estradi ?

Ne, ali mogu reći da u Hrvatskoj ima dobrih bendova poput Psihomodo popa, Vatre, Urbana. Najviše volim slušati Rolling Stonese.

Koje je vaše mišljenje o Big Brotheru ?

Mislim da je to bezvezno trošenje televizijskih kamera i novaca na neke nepotrebne stvari . Mislim da se novci mogu bolje uložiti za snimanje zanimljivijih emisija.

Imate li kućnog ljubimca?

Trenutno ne, ali uvijek sam imala psa kojeg ponovo planiram nabaviti.

Hvala Vam puno na intervjuu. Doviđenja!

-Nema na čemu. Doviđenja!