Danijel Lukić

Magistar edukacije informatike

Od siječnja 2015. u VI. osnovnoj školi predajem informatiku.

Razrednik sam 7.b razredu.

U školskoj godini 2021./2022. predajem svim prvim razredima, svim petim razredima i  7.b razredu.

Također vodim dodatnu grupu - Programiranje (posebno za 5. i 6. razrede) i Osnove informatike (zajedno 7. i 8. razredi).

Znanje vrednujem na više načina:

• praktične provjere (kratke, rad na računalu),
  • ispit znanja (po jedan u svakom polugodištu),
  • kratke provjere (dvije u svakom polugodištu)
  • Testmoz - online testiranja u kontroliranim uvjetima
  • izrada plakata, referata, prezentacija, crteža i video uradaka,
  • usmeno ispitivanje,

Sve važne informacije vezane uz informatiku nalazit će se na mojoj osobnoj stranici. U slučaju bilo kakvih nejasnoća, slobodno mi se obratite:

• učenici: bilo kad prije i nakon nastave, u učionici ili kabinetu
  • roditelji: prilikom mjesečnih individualnih razgovora.

DRŽAVNA PRVAKINJA - izvrsni rezultati naših učenika na Državnom natjecanju iz informatike
Autor: Danijel Lukić, 14. 4. 2021.

Državno natjecanje iz informatike Infokup 2021 održano je 12.4.2021. i 13.4.2021.  u matičnoj školi zbog epidemiološke situacije.

Sažeti opis natjecanja

Državnom natjecanju pristupili su učenici: Marin Rođak – 5.c, Oliver Vitez – 5.c,  Ozana Margotić – 6.b i Antun Kralj – 8.a. Marin Rođak i Oliver Vitez natjecali su se u kategoriji Algoritmi – 5. razred. Oliver je osvojio peto mjesto, a Marin je bio šesti. Ozana Margotić se natjecala u čak dvije kategorije: Algoritmi – 6. razred i LOGO – 6 razredi. U kategoriji Algoritmi Ozana je i ove godine ponovno bila prva, a u kategoriji LOGO je zauzela sedmo mjesto.  Antun Kralj se natjecao u kategoriji Algoritmi – 8. razred i osvojio je izvrsno dvanaesto mjesto.

Od svih rezultata svakako posebno treba istaknuti rezultat Ozane Margotić koja je već drugu godinu zaredom u kategoriji Algoritmi osvojila prvo mjesto. Također, Antunu Kralju je ovo bio treći uzastopni plasman na dražvnu razinu natjecanja. Nadamo se da će tako nastaviti i u srednjoj školi.

Učenike Ozanu Margotić i Antuna Kralja je za natjecanja u kategoriji Algoritmi pripremao gospodin Dejan Drabić. U kategoriji LOGO, Ozanu je pripremao gospodin Viktor Lazar. Marina Rođaka i Olivera Viteza je pripemao gospodin Marin Drabić te su uz to polazili i dodatnu nastavu u školi.

Velike čestitke svim našim natjecateljima!

Izvješće Novinarske grupe

Učenici VI. osnovne škole Varaždin na državnom Natjecanju iz informatike

Ponovno uspješni na državnom Natjecanju iz informatike

U zbornici VI. osnovne škole Varaždin održano je primanje učenika koji su bili na državnom Natjecanju iz informatike. Ravnatelj Mario Stančić ih je pozdravio i čestitao im te rekao kako je znanje najvažnije i kako je lijepo što žele više učiti. Državno natjecanje iz informatike Infokup 2020. održano je 12. 4. 2021. i 13. 4. 2021. u matičnoj školi zbog epidemiološke situacije. Državnom natjecanju pristupili su učenici: Marin Rođak – 5.c, Oliver Vitez – 5.c,  Ozana Margotić – 6.b i Antun Kralj – 8.a. Marin Rođak i Oliver Vitez natjecali su se u kategoriji Algoritmi – 5. razred. Oliver je osvojio peto mjesto, a Marin je bio šesti. Ozana Margotić se natjecala u čak dvije kategorije: Algoritmi – 6. razred i LOGO – 6 razredi. U kategoriji Algoritmi Ozana je i ove godine ponovno bila prva, a u kategoriji LOGO je zauzela sedmo mjesto.  Antun Kralj se natjecao u kategoriji Algoritmi – 8. razred i osvojio je izvrsno dvanaesto mjesto.

Od svih rezultata svakako posebno treba istaknuti rezultat Ozane Margotić koja je već drugu godinu zaredom u kategoriji Algoritmi osvojila prvo mjesto. Također, Antunu Kralju je ovo bio treći uzastopni plasman na državnu razinu natjecanja. Nadamo se da će tako nastaviti i u srednjoj školi.

Učenike Ozanu Margotić i Antuna Kralja je za natjecanja u kategoriji Algoritmi pripremao gospodin Dejan Drabić. U kategoriji LOGO, Ozanu je pripremao gospodin Viktor Lazar. Marina Rođaka i Olivera Viteza je pripremao gospodin Marin Drabić te su uz to polazili i dodatnu nastavu u školi pod vodstvom mentora Danijela Lukića.

Učiteljica Ivana Canjuga razgovarala je s učenicima o tome kako im je bilo na natjecanju, je li im bilo teško pripremati se u ovim epidemiološkim uvjetima te kakvi su im planovi za budućnost. Odgovori su bili slični. Oliver Vitez nam je rekao da je prošao bolje nego što je mislio i da će se nastaviti baviti programiranjem. Ispričao nam je kako je bio u ljetnom kampu iz informatike u Čakovcu pa ga je to potaknulo na odlazak na natjecanje. Zadovoljan je pripremom te je rekao da mu je čak i bolje putem Zooma je nisu morali trošiti vrijeme na putovanje.

Marin Rođak nam je rekao da mu je na natjecanju bilo odlično, a rezultati su puno bolji od očekivanih. Radio je već prije male igrice, zadovoljan je. Nije znao da ima više kategorija, a prije je išao na robotiku pa je želio isprobati i Python. Planira se baviti Pythonom i robotikom u budućnosti.

Ozana Margotić, državna je prvakinja već 2. godinu zaredom, a od malena je voljela znanost i matematiku te je krenula na DOD iz informatike. Radila je svoje igrice, rješavala je neke stvari i za 7. razred. Ispričala nam je da je bilo teško na natjecanju, no želi sve više i više programirati. Odlučila se natjecati baš u ovim kategorijama jer joj to najbolje ide i često je stvarala svoje programe za pomoć u učenju i za vježbu.

Antun Kralj, učenik je osmog razreda, najiskusniji je od svih natjecatelja, a treću je godinu na državnom natjecanju. Već je u 4. razredu počeo programirati u Logu, a s natjecanjima je počeo u 5. razredu. Ima mnogo planova za budućnost,  a najviše se veseli programiranju.

Čestitke svima!

7.

Ozana Margotić

Viktor Lazar, Danijel Lukić

Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.