3. razredi u Slugovinama na terenskoj nastavi

3. razredi održali su poludnevnu integriranu terensku nastavu VODE ZAVIČAJA na prostoru Edukativno rekreacijskog centra „Slugovine“ u Seketinu.

Uz vodstvo učitelja animatora Darka Meštrića i Saše Sokola učenici su se u neposrednoj stvarnosti orijentirali, prikazali prostor pomoću makete od pijeska, vidjeli vode tekućice i stajaćice te utvrdili osnovna znanja o vodama.

Poslušali su povijesnu priču o toku vode od izvora do mještana Seketina te vidjeli praktičan primjer s potopnom pumpom. Prepoznavali su biljni i životinjski svijet uz vode.

U likovnoj radionici slikali su pejzaž uz mogućnost korištenja prirodnih materijala.

Bilo je tu igara i raznih drugih aktivnosti ( viseća kuglana, igre s krugovima, izviđačka signalizacija, graničar, nogomet i posebno zanimljiva igra prenošenja vode ).

Nakon učenja, proširivanja svojeg znanja, boravka u prirodi, igre, druženja, pješačenja,  zadovoljni i umorni vratili su se pred školu.

Pogledajte fotografije 3.a  i fotografije 3. d, a i fotografije 3.b i 3.c!