Aleksandra Oreški

učiteljica savjetnica, nastavnica RN

Učiteljica 2. d, voditeljica Malih istraživača. Više o meni možete saznati na: http://aleksandraoreski.edu.glogster.com/aleksandra-oreski

Posjet Županijskoj palači
Autor: Petra Kanešić, 29. 11. 2018.

Učenici trećih razreda naše škole  28. studenog 2018. su  posjetili Županijsku palaču te su se tom prilikom upoznali s bogatom poviješću Varaždinske županije.

Dočekao ih je savjetnik za protokol Tomislav Pajtlar. Učenici su razgledali Skupštinsku dvoranu u kojoj se održavaju sjednice Županijske skupštine, a u kojoj su se nekad vršili obredi građanskih vjenčanja. Upoznali su se sa radom, nadležnostima i poslovima koje obavlja župan i njegovi zamjenici. Gospodin Tomislav Pajtlar spremno je odgovarao na pitanja radoznalih učenika.

Razgledavali i Malu dvoranu gdje su se susreli s posebnom savjetnicom župana Natalijom Martinčević. Zaželjela im je puno uspjeha u usvajanju novih znanja i nadolazećih blagdana.

Vidjeli su i atrij Županijske palače koji je mjesto različitih kulturnih i drugih događanja.

Na kraju ih je ispred same palače pozdravio i župan Radimir Čačić.  Pogledajte fotografije u albumu. Ovdje.