Susret knjiga iz budućnosti i knjiga iz prošlosti

Učiteljice hrvatskoga jezika VI. osnovne škole Varaždin Anita Perkov, Martina Špičko i Ivana Canjuga povodom Godine čitanja i Godina Marka Marulića u holu škole organizirale su prigodnu izložbu posvećenu knjigama i čitanju.

Učenici su na izložbi u holu škole predstavili knjige iz budućnosti. Izradili su korice knjiga koje bi oni željeli napisati. Korice su ilustrirali, a unutar njih napisali su i sažetak knjige. Pojedini učenici čak su napisali prva poglavlja svojih knjiga. Na izložbi možete pogledati kako izgledaju vrlo zanimljivi budući kriminalistički i fantastični romani, biografije i autobiografije, putopisi, bajke, kuharice, zbirke pjesma, znanstvenofantastične priče, dnevnici i basne. Jedva čekamo da budući pisci dovrše svoja djela!

Na izložbi su predstavljeni i plakati koje su učenici izrađivali povodom Mjeseca hrvatske knjige. Plakati su poziv i poticaj za čitanje svim učenicima škole. Sadržavaju moto i program događanja povodom Mjeseca hrvatske knjige. Učenici su zaključili da trebamo čitati kako ne bismo ostali bez riječi i da nas knjige vode na nezaboravna putovanja.

Tijekom ove godine, koja je posvećena čitanju, učenici su se bavili i istraživačkim radom. U svojoj kućnoj knjižnici tražili su najstarije i najzanimljivije knjige. Pokušali su saznati što više pojedinosti o knjigama koje posjeduju. Otkrili su kako je neka knjiga došla na police u njihovom domu, pojedinosti o autoru i sadržaju knjige te njezinoj vrijednosti. Učenici su u razredima organizirali izložbe i predstavljanje starih knjiga. Mogli smo vidjeti zaista raznovrsne knjige, čuti zanimljive priče iz života povezane s knjigama,  a otkrili smo i da neki čuvaju pravo blago u svojoj knjižnici! Miris starih knjiga u svima je probudio želju za čitanjem i istraživanjem književnosti.

Fotogalerija