Gradska smotra LiDraNo 2015.
Autor: Ivana Canjuga, 24. 1. 2015.

U prostorima VI. osnovne škole Varaždin održana Gradska smotra LiDraNa. Učenici gradskih škola pisali su, glumili i recitirali želeći pokazati svoje umijeće na LiDraNu.

U utorak 20. siječnja u VI. osnovnoj školi Varaždin po prvi je puta održana još jedna gradska smotra LiDraNa, natjecanja koje već godinama okuplja male novinare, spisatelje i glumce, koji cijelu godinu pripremaju radove i uvježbavaju uloge kako bi mogli pokazati svoje umijeće, bilo pisano ili na sceni. Literarno i novinarsko povjerenstvo cijelo je jutro iščitavalo mnogobrojne pristigle radove te su članovi istog, teškom mukom, odlučili svega nekoliko (osam literarnih i sedam novinarskih) poslati na Županijsku razinu. Za to se vrijeme u blagovaonici sve pripremalo za scenski izričaj jer je dramsko povjerenstvo trebalo odlučiti što će iz tog dijela poslati dalje. Sve je počelo nastupom zbora VI. osnovne škole Varaždin „Varaždinski slavuji“ pod vodstvom maestre savjetnice učiteljice Ružice Kapitan, koji je događanje otvorio hrvatskom himnom, otpjevao himnu škole te skladbu „To je tvoja zemlja“. Nakon toga, a poslije nastupa učenice Klare Blažunaj koja nam je violinom dočarala Hendlovu simfoniju, glumačke skupine gradskih škola pokazale su veliko umijeće u izvođenju svojih uloga. Na kraju smotre, učenici i mentori nastavili su druženje, zadovoljni gostoprimstvom i postignutim rezultatima, željno iščekujući Županijsku razinu LiDraNa.