Mali pjesnik VI. osnovne škole Varaždin
Autor: Ivana Canjuga, 5. 1. 2016.

„Više volim pisati pjesme nego kratke priče i sastavke...“rekao nam je Leo Max Levačić. Razgovarali smo s dječakom koji ima samo deset godina i već ima vlastitu zbirku radova slikovnog karaktera i pjesama.

Leo Max Levačić učenik je 4. d razreda VI. osnovne škole Varaždin. Ima samo 10 godina i jako voli pisati. Njegova učiteljica Aleksandra Oreški otkrila je nama, članovima Novinarske grupe, kako ima u razredu malog genijalca koji već od prvog razreda piše pjesme. Stoga smo odlučili s njime porazgovarati. Ono što smo čuli zadivilo nas je. Leo nam je u kratkom intervjuu ispričao kako je na vlastitu inicijativu počeo pisati već u 1. razredu te kako najviše voli pisati uspavanke te pjesme o stvarima i ljudima.

Leo misli kako se ljubav prema pisanju rodila jer je oduvijek volio i čitati. Najdraži predmeti su mu tjelesni i likovni jer voli igrati košarku i voli crtati. Velika podrška u pisanju Leu je njegova obitelj koja ga potiče da nastavi pisati i dalje i veseli se svakoj njegovoj novoj pjesmi. Leo je do sad već izradio jednu zbirku, a druga je u tijeku izrade. Pitali smo ga koja mu je najdraža pjesma koju je napisao. Rekao nam je kako se teško odlučuje o najdražoj pjesmi kad su mu sve drage, no možda bi izdvojio pjesmu „Cipele“ jer je to jedna od njegovih prvih pjesama koje je napisao. Leo najviše voli pisati duge i sadržajno zanimljive  pjesme poput pjesme „Mravići“. Još nam je rekao kako više voli pisati pjesme nego sastavke ili kratke priče jer pjesme piše kod kuće dok sastavke većinom piše u školi, zato što mora. Osim pisanja, Leo ima još neke hobije, a to su igranje košarke i crtanje. I na kraju, mogu zaključiti kako je Leo Max dječak veoma zanimljiva imena, a još zanimljivije osobnosti, strahovito inteligentan i možemo mu poželjeti još mnogo pjesama i izdanih zbirki.

Mija Sajko, 8.b i Nikola Novosel, 6. b