„Novinarstvo je odgovoran i zanimljiv posao...“
Autor: Ivana Canjuga, 7. 2. 2016.

Posjetio nas je novinar (gost predavač) Robert Peharda i ispričao mnogo toga o novinarskom poslu.

Dana 3.2.2016. na nastavu hrvatskog jezika došao je gost predavač, novinar Robert Peharda koji je učenicima osmog a razreda ispričao mnogo toga o novinarskom poslu, zanimljivostima, dobrim i lošim stranama novinarstva i naravno, sve je potkrijepio primjerima iz vlastite prakse. Učenici su dva sata mogli ispitivati novinara o onome što ih zanima. Tako su se čula pitanja o tome kako se radi pravi veliki intervju, piše reportaža, što se dogodi ako netko napiše neku laž u novinama, koji su bili Robertovi najgori i najbolji primjeri u praksi i još mnogo toga. Učenici su bili oduševljeni ovakvom vrstom istraživačke nastave i žele nastaviti tako učiti. Fotografije sa sata možete vidjeti u nastavku.

Priloženi dokumenti:
IMG_20160203_102338.jpg (126.37 KB)