VI. osnovna škola ponovo pomaže djeci – sudjeluj i ti!
Autor: Ivana Canjuga, 8. 2. 2017.

„I ja želim pokloniti svoju slikovnicu bolesnima...“

Povodom obilježavanja Međunarodnoga dana darivanja knjiga  14.2. ove godine i naša će škola napraviti nešto veliko za bolesnu djecu. Projekt pod nazivom “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“ pomoći će u obnavljanju „slikovničkog blaga“ pedijatrijskih čekaonica i dječjih bolesničkih soba.

U našoj će se školi održati aktivnost prikupljanja slikovnica te se pozivaju svi učenici, od prvog do osmog razreda, u trajanju od 13. do 15. veljače 2017., da daruju svoje slikovnice (koje više ne čitaju ili su ih „prerasli“) bolesnoj djeci koja će njima prikratiti svoje sate čekanja u bolničkom hodniku varaždinske Pedijatrije. Viši razredi nose slikovnice u knjižnicu, a niži razredi ih mogu predati svojim učiteljicama koje će prikupljene slikovnice donijeti u knjižnicu. Učenici se za sve informacije mogu obratiti učiteljicama Ivani Canjuga, Janji Fotak i knjižničaru škole Miroslavu Cmuku. 15. veljače ujedno će biti i prigodna prodaja anđela, majica, slikovnica i ostalog prigodnog materijala od strane Udruge „Jak kao Jakov“. To je udruga koja pomaže djeci oboljeloj od malignih oboljenja, a povodom dana djece oboljele od malignih oboljenja koji se obilježava 15. 2.

Prikupljene slikovnice (eventualno puzzle i prigodne društvene igre) darovat ćemo Odjelu pedijatrije Opće bolnice Varaždin te Institutu za tumore u Zagrebu kako bismo opremili pedijatrijske čekaonice i bolesničke sobe novim slikovnicama.