VI. osnovna škola ponovo pomaže djeci
Autor: Ivana Canjuga, 16. 2. 2017.

„Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj...“

Povodom obilježavanja Međunarodnoga dana darivanja knjiga  14.2. i Dana djece oboljele od malignih bolesti ove je godine naša škola napravila nešto veliko djecu u bolnici. Projekt pod nazivom “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“ aktivnost je svih učenika naše škole. Oni su od 13. do 15. 2. sakupljali slikovnice, knjige i društvene igre. Sakupljeno „knjižno i slikovničko blago“ predano je Odjelu pedijatrije Opće bolnice Varaždin, a njime će se opremiti dječje bolesničke sobe i pedijatrijske čekaonice varaždinske bolnice. Sakupljeno je više od 270 knjiga i slikovnica te preko pedeset društvenih igara. Većina prikupljenog predana je Odjelu pedijatrije, a dio će biti predan Odjelu dječje onkologije Instituta za tumore u Zagrebu.

Knjižničar škole Miroslav Cmuk i učiteljica hrvatskog jezika Ivana Canjuga su 15. veljače oko deset sati s učenicima posjetili Odjel pedijatrije i predali sakupljeno voditeljici Odjela doktorici Nataši Mesarić Antončić.

Učenici i roditelji naše škole ponovo su pokazali veliko srce, spremnost za pomaganjem i dijeljenjem kao i uvijek kada provodimo neku humanitarnu aktivnost. Ovo je bila još jedna u nizu takvih aktivnosti na koje se rado odazivlju učenici, roditelji i učitelji naše škole. Učenike i učitelje srdačno su primili Voditeljica odjela, doktorice i medicinske sestre pripremivši im prigodan domjenak. Djelatnici Pedijatrije bili su oduševljeni prikupljenim i, sa zelenim svjetlom ravnatelja bolnice doktora Nenada Kudelića, rekli kako se nadaju da ovdje suradnja naše škole i bolnice neće prestati.

Fotogalerija