Prosenjakov Divlji konj u 7. c
Autor: Ivana Canjuga, 29. 10. 2018.

Problemska nastava u predmetu Hrvatski jezik.

Učenici 7. c razreda održali su nastavu lektire izvan svoje učionice. Nakon pročitanog Divljeg konja Božidara Prosenjaka učenici sedmog c razreda dobili su zadatak izabrati jedan lik iz lektirnog djela Divlji konj te ga predstaviti ostalima u 1. osobi. Naglasak su trebali staviti na probleme te etičku i psihološku karakterizaciju izabranog lika. Predstavljali su lik po lik, a ostali su im iz razreda predlagali kako riješiti vlastite probleme da bi se bolje osjećali. Pokazali su veliku empatiju i pomagali savjetima kao pravi mali psiholozi. Učenici se pripremaju za budućnost uvažavajući druge i njihove teškoće, a što se traži u Školi za život.