"Jedrimo kroz vrijeme"
Autor: Miroslav Cmuk, 17. 11. 2015.

U petak, 13.11.2015. u sklopu projekta „Pula - Jedrimo kroz vrijeme“ posjetili su nas učitelji iz „OŠ Vidikovac Pula“ koji su imali priliku prisustvovati nastavi, slušati o europskim projektima u kojima su zaposlenici „VI. osnovne škole Varaždin“ dosad sudjelovali te upoznati glavne znamenitosti grada Varaždina.

Učiteljice Hrvatskog jezika posjetile su satove hrvatskog jezika kod učiteljica Anite Perkov i Zdenke Šopar, učiteljice Matematike, Informatike i Tehničke kulture pratile su nastavu matematike  kod učiteljice Nine Prašnjak i nastavu kemije kod učiteljice Mihaele Vrbnjak Grđan. Učiteljice razredne nastave pogledale su nastavu matematike kod učiteljice Ružice Martinec, rad učenika na likovnoj grupi kod učiteljice Margarete Živković, a na kraju rad učenika na  keramičarskoj grupi kod učiteljice Irene Čerpinko i učitelja likovne kulture, Ivana Duića. Učiteljice Engleskog jezika posjetile su nastavu engleskog jezika u 3.a razredu kod Natalije Hranjec i nastavu u 4.b razredu kod učiteljice Tine Čerpinko.

Nakon odgledanih satova, gostima su prezentirani projekti u kojima su sudjelovali zaposlenici „VI. osnovne škole Varaždin“. Uslijedio je zajednički ručak nakon čega su gosti u društvu ravnatelja Marija Stančića te učiteljica Zdenke Šopar i Mihaele Vrbnjak Grđan razgledali središte grada Varaždina te posjetili aktualne izložbe. Zadovoljni boravkom u sunčanom Varaždinu i radom „VI. osnovne škole Varaždin“, u kasnim poslijepodnevnim satima četrnaestero zaposlenika „OŠ Vidikovac Pula“ uputilo se prema Istri, prepuni pozitivnih dojmova.

Projekt „Pula – Jedrimo kroz vrijeme“ naglašava učenje otkrivanjem i istraživačku nastavu kroz različite nastavne predmete od 1. do 8. razreda. Za razliku od OŠ Vidikovac koja obrađuje sve aktivnosti vezane uz more (način transporta, turizam, brodogradnju), učitelji i učenici VI. osnovne škole Varaždin na svojim dodatnim i izvannastavnim aktivnostima obrađuju sadržaje s predznakom projekta. Tako, primjerice, učenici kreamičarske sekcije školske zadruge izrađuju Špancirere, učenici likovne grupe slikaju kočije i bicikle, učenici povijesne grupe istražuju sve načine transporta i prijevoza kroz povijest našeg kraja itd. Velika važnost projekta je što se stvara suradnju s učiteljima i učenicima OŠ Vidikovac.

Fotogalerija