Dajana Leich

magistra edukacije njemačkog jezika i književnosti

Predmet: Njemački jezik

Voditeljica sam scenske grupe na njemačkom jeziku „Engelchen und Bengelchen“. Održavam dodatnu nastavu iz njemačkog jezika za učenike osmih razreda te dopunsku nastavu za učenike sedmih i osmih razreda. Ove školske godine njemački jezik predajem 1.a, 3.d, 5.a, 6.d, 7.b te 8.a,b,c i d razredu.

Max sucht den Superstar 2015!
Autor: Dajana Leich, 20. 5. 2015.

Osnovna škola Cestica i ove je godine u suradnji sa udrugom "EKULT" organizirala tradicionalni talent show na njemačkom jeziku „Max sucht den Superstar“. Jubilarni, peti po redu, natjecateljski show održan je 15. svibnja 2015. godine.

Program je započeo nastupom prošlogodišnjeg pobjednika Renata Bogdana iz OŠ dr. Ivana Novaka Macinec.  Posjetitelji su mogli  uživati u glazbi, plesu i glumi talentiranih natjecatelja iz dvadeset i tri škole. Pred žirijem kojeg je činilo po dvoje učenika iz svake škole predstavilo se šesnaest škola iz Varaždinske županije, tri iz Međimurske, dvije iz Zagrebačke, jedna iz Zadarske županije te jedna škola iz Republike Slovenije. Zasluženu pobjedu odnijela je Dora Vukušić iz OŠ Vjenceslava Novaka Zagreb pjesmom „Lass jetzt los“. Drugo mjesto zauzela je OŠ Cestica i plesna skupina „Achtung“. Pjesmu „Atemlos durch die Nacht“ izvela je Jelena Vunderl. Treće mjesto pripalo je OŠ „Ivan Kukuljević Sakcinski“ Ivanec koju je predstavila Lea Kramarić.  Uz podršku dramske skupine otpjevala je pjesmu „Symphonie“. Našu su školu predstavljale učenice 6.a razreda Jona Sladoljev, Leonarda Kiš i Anja Makaj koje su se predstavile pjesmom „Ein bisschen Frieden“. Više o show-u možete pročitati na ovim stranicama:

Varaždinske vijesti

OŠ Cestica