Dario Mijač

Od 2012. u VI. osnovnoj školi predajem informatiku višim razredima.

Šk.godine 2016./2017. predajem: svim sedmim razredima, 6.c, 8.b i 8.d razredu.

Također vodim zadrugu „Šestica“.

Rad s učenicima predstavlja mi veliki izazov i radost, obogaćuje me kao osobu.

Od učenika očekujem: aktivnost na satu, fino ponašanje, vedar duh, otvorenost, interes i spremnost na suradnju.

Tihana Vusić i Jurica Kavran državni prvaci u standardnim plesovima
Autor: Dario Mijač, 4. 2. 2014.

U subotu, 25. siječnja, u organizaciji Hrvatskog športskog plesnog saveza, u Samoboru je održano Prvenstvo Republike Hrvatske u standardnim plesovima.

Na Prvenstvu je sudjelovalo 75 plesnih parova iz 18 plesnih klubova iz cijele Hrvatske, a natjecalo se u sedam starosnih kategorija: mlađi osnovci, osnovci, mlađa mladež, mladež, starija mladež, odrasli i veterani. Plesni parovi su se natjecali u pet standardnih plesova (engleski valcer, tango, bečki valcer, slowfox i quickstep), te je kroz plesna kola u finale svake kategorije ušlo je 6 najbolje plasiranih parova iz kvalifikacija. Finala su održana u večernjem dijelu programa.

Učenica 7b razreda naše škole Tihana Vusić sa svojim partnerom Juricom Kavranom, koji su članovi Sportskog plesnog kluba Varaždin (ranije Harmony), bila je najbolja u kategoriji mladež (14 i 15 godina). U konkurenciji 18 plesnih parova oni su osvojili zlatnu medalju i naslov državnih prvaka, a time i pravo sudjelovanja na Svjetskom prvenstvu u standardnim plesovima koje će se ove godine održati 20. prosinca u Rigi u Latviji.

Za nepuna dva mjeseca, točnije 23. ožujka, pred njima je još jedno državno natjecanje i to u latinsko-američkim plesovima, gdje su također kandidati za najviši plasman, a samo tjedan dana kasnije u Moskvi će se održati Svjetsko prvenstvo u latinsko-američkim plesovima na koje su se Tihana i Jurica već plasirali prvim mjestom na rang listi u svojoj starosnoj kategoriji.

Tihana u paru s Juricom vrlo zapažene rezultate postiže već dvije godine, i do sada su bili dva puta viceprvaci Hrvatske u standardnim plesovima i kombinaciji deset plesova, te dva puta osvajači brončanih medalja u latinsko-američkim plesovima.

Prošle godine u listopadu sudjelovali su prvi put na svjetskom prvenstvu u standardnim plesovima koje je održano u Moskvi, i osvojili 32. mjesto u konkurenciji 58 najboljih parova iz cijelog svijeta. Moramo istaknuti da je Tihana tada imala nepunih 13 godina, a natjecali su se s parovima 14 i 15 godina starosti.

Također prošle godine, sudjelovali su na brojnim najjačim i najvećim međunarodnim turnirima u Stuttgartu, Moskvi, Beču, Pragu, Bratislavi, Mariboru i dr., te ostvarili vrlo zapažene rezultate uključujući i 3 brončane medalje u Bratislavi, Mariboru i Krškom.

Na rang listama za standardne i latinsko-američke plesove, koju vodi Hrvatski športski plesni savez, a obuhvaća sve aktivne plesne parove i kreira se svakih 15 dana prema ostvarenim rezultatima, Tihana i Jurica su uvjerljivo na prvom mjestu na obje liste.

Hrvatski su državni reprezentativci, te kategorizirani kao daroviti sportaši od strane Hrvatskog olimpijskog odbora.

Svi ovi vrhunski rezultati dolaze kao plod mukotrpnog svakodnevnog rada i treniranja od dva pa do šest i više sati, posebno prije velikih natjecanja, ali kad smo Tihanu pitali kako uspjeva uskladiti sve svoje brojne obaveze, ona ističe da ništa nije teško kad nešto voliš raditi i uživaš u tome. Ali, škola je ipak na prvom mjestu i sve druge obaveze dolaze na red tek kad se napravi zadaća i pripremi za slijedeći dan. Ne moramo ni isticati da je Tihana odlična učenica i prošlogodišnji sportski uzor naše škole.

Na kraju, želimo Tihani i njezinom partneru Jurici još puno sportskih uspjeha i naslova prvaka, te lijepih trenutaka u karijeri, ali i da i dalje ostanu odlični učenici i uzor svojim vršnjacima.