Mirisne i fine jabučne delicije u 2.c razredu
Autor: Željka Dugi Sokač, 20. 10. 2015.

Povodom Dana jabuka koji se svake godine obilježava 20. listopada,  složne ruke mama i baka učenika 2.c razreda napravile su slasne jabučne proizvode.

Stol je bio prepun jabučnih pita i savijača od jabuke koje su se topile u ustima mališana. Na stolu su se našle i same kraljice voća- jabuke te brojni proizvodi koje možemo kupiti u trgovinama sa u sebi sadržavaju jabuku-keksi sa okusom jabuke, čips od jabuke, bomboni od jabuke, žvakače gume od jabuka, sokovi od jabuka… Budući da nismo mogli pojesti sve što se našlo na našem stolu, slastice smo podijelili sa ravnateljem, pedagoginjom, tajnikom, učiteljicama u zbornici, kuharicama i spremačicama. No, nismo se samo častili;na satu razrednika pričali smo o mudrim jabučnim izrekama  pa samo ih pisali u bilježnicu te crtali što one znače, a na satu hrvatskog jezika stvarali smo vlastite priče o djevojčici koja je bila premala da bi ubrala jabuku sa visoke grane.

Kako je izgledao naš jabučni dan, pogledajte u albumu.