Kada zavoliš čitati lektiru
Autor: Željka Dugi Sokač, 1. 6. 2016.

Kao i prošle godine kada smo bili prvašići i sada smo, kao učenici 2. c razreda zasukali rukave i odlučili da nećemo pročitati samo pet obaveznih knjiga za lektiru, nego ćemo se potruditi biti najbolji!

U našem se razredu na početku školske godine dogovorimo koji mjesec moramo pročitati koju knjigu, ali dobijemo i popis svih knjiga koje bi mi drugašići mogli razumjeti. Onaj učenik koji na kraju školske godine pročita najviše knjiga te uredno zapisuje i crta o onome što je pročitao u Dnevnik čitanja, osvoji nagradu. Ove su školske godine najbolji čitači Luka Križanec, Morena Morrison i Maša Manojlović. Nagrađena je i Petra Sajko, učenica  za koju se cijeli razred složio da se posebno potrudila oko ilustracija vezanih uz knjige koje je čitala.

Pohvale idu i svim ostalim učenicima iz razreda! Bravo za sve!  Album.