Dani kruha u 1.d
Autor: Irena Čerpinko, 17. 10. 2013.

Zanimljivo, razigrano, zabavno, ukusno i slasno 1.d razred obilježio je Dane kruha - zahvale za plodove zemlje.

Integrirani dan započeli smo pokazivanjem snopa raži i ječma. Od snopa raži i ječma došli smo do pojma mlina, pa do brašna i recepta. Nakon objašnjenja zamijesili smo tijesto za klipiće. Dodajući odgovarajuće sastojke Filip je rekao: "Ja znam što su decilitri. To je toliko."

Dok se tijesto dizalo zabavili smo se uz igrokaz "Zrno pšenice". Učenici su jedva dočekali da mogu glumiti.

Već pomalo nestrpljivi svi su dočekali trenutak kada su dobili komadić tijesta.

Pogledajte fotografije!