Trećaši na terenskoj nastavi
Autor: Lovorka Draginić, 9. 3. 2016.

U utorak 08.III.2016. učenici TREĆIH razreda (3. a; 3. b; 3. c; 3. d)  VI. osnovne škole Varaždin odradili su terensku nastavu „Kulturno-povijesni spomenici grada Varaždina“.

Učenica Lucija Makovec-Jež iz 3.c  u svom izvješću napisala je sljedeće:

„ Posjetili smo Vatrogasni muzej i  muzej Stari grad. U Vatrogasnom muzeju vidjeli smo: stara vatrogasna kola, stare vatrogasne šljemove (kacige), medalje i drugo. Od gospodina Vedrana Runjića saznali smo da je svake subote omogućen razgled muzeja sa kućnim ljubimcem (psom).

Posjetili smo i muzej Stari grad. Tamo smo vidjeli: predmete od keramike i stakla, staro oružje, odjeću kakvu su nekad nosili plemići, slike, satove i drugo.

U šetnji starom gradskom jezgrom zastali smo pored palača o kojima smo pričali u školi: palača Patačić, palača Drašković, palača Sermage, palača Herzer,  palača Erdody, palača Bedeković, palača Patačić-Putar – sve one imaju prekrasne portale (koje smo izrađivali  na likovnom u školi), a također smo i sa zanimanjem pogledali crkve našeg grada: Uršulinsku crkvu (i samostan); Kapucinsku crkvu, Franjevačku crkvu, Crkvu sv.Nikole – bilo je lijepo jer smo ponovili sve što smo o tom gradivu naučili već iz prirode i društva.  Drago nam je što živimo u gradu koji ima toliko bogatu i zanimljivu prošlost.

Svima je to bio lijep i zanimljiv školski dan. Povratak pred školu je bio oko 12.15. „

Pogledajte i naše fotografije !