Profesorica fizike i informatike
Autor: Marijana Buhin, 2. 9. 2013.

Na 6. osnovnoj školi predajem fiziku svim 7. i 8. razredima. Informatiku predajem 5.b i 7.b razredu.

Razrednica sam 7.b razreda.

U fizici se kod ispitivanja koristim Bloomovom taksonomijom. Nje se također pridržavam kod ispravljanja praktičnih radova učenika.
Učenici pišu jedan ispit znanja u prvom polugodištu, te dva ispita u drugom polugodištu.

Što se inofrmatike tiče, učenici rade praktične provjere te na taj način pokazuju koliko su svladali određenu nastavnu cjelinu. Također su zaduženi sa plakatima, referatima i prezentacijama preko kojih uvježbavaju svoje prezentacijske vještine.
Pišu se dva ispita znanja, po jedan u svakom polugodištu.

U prilogu možete preuzeti revidiranu Bloomovu taksonomiju prema kojoj ocjenjujem znanje te praktične radove učenika.

Priloženi dokumenti:
Bloomova_taksonomija.pdf (1.11 MB)