Državno prvenstvo u rukometu - osvojeno odlično drugo mjesto
Autor: Tomica Kanoti, 7. 5. 2015.

Ekipa ŠSD-a Šesta u sastavu Juraj Primorac, Marko Kuzmić, Matej Tači, Dino Divjak, Fran Žganec Brajša, Fran Puček, Niko Risek, Luka Ivanković, Lovro Puček, Marsel Bistrović, Tino Žuvić, Petar Jembrih, Damjan Makoter, Bruno Mlakar nastupila je na državnom prvenstvu školskih sportskih društava osnovnih škola u Poreču koje se održalo od 29.04.-01.05.

Na državnom prvenstvu nastupilo je najboljih šest ekipa iz cijele Hrvatske.
U prvoj utakmici u skupini VI. OŠ bila je bolja od OŠ Tadija iz Petrinje 18:17, u drugoj utakmici protiv ekipe OŠ Malešnica Zg izgubila je rezultatom 20:17.
U polufinalnoj utakmici protiv OŠ Senj u iznimno uzbudljivoj završnici ostvarena je pobjeda rezultatom 14:13.
U finalnoj utakmici protiv jake ekipe OŠ Malešnica više nije bilo snage ni koncentracije te je ubilježen poraz 22:11.
Unatoč porazu u finalu učenici su se sa državnog prvenstva vratili sa srebrnim medaljama, puni dojmova i novih prijateljstava.
Konačan poredak:
1. OŠ Malešnica ZAGREB
2. VI.OŠ VARAŽDIN
3. OŠ Silvija Strahimira Kranjčevića SENJ
4. OŠ Stanovi ZADAR
5. OŠ Dragutina Tadijanovića PETRINJA
6. OŠ Ivana Kozarca ŽUPANJA

Na državnom prvenstvu u Poreču nastupilo je sveukupno 48 škola u sportovima mali nogomet, košarka, odbojka i rukomet.
Čestitamo i sportski pozdrav!

Galerija