Projekti i aktivnosti naše škole predstavljeni su na 6. Županijskoj konferenciji o prevenciji kardiovaskularnih bolesti
Autor: Karmen Holenda, 23. 9. 2015.

U organizaciji Ministarstva zdravlja, Zavoda za javno zdravstvo i Varaždinske županije održana je šesta konferencija o prevenciji kardiovaskularnih bolesti u Varaždinu.

Prvih pet konferencija održavale su se prošlih godina u različitim županijama naše domovine. U sklopu ovog projekta, u subotu je organizirana akcija „Kretanjem do zdravlja“ u kojoj su građani sudionici hodali ulicama grada sve do sportskog centra TTS na Banfici. U hodanju gradom sudjelovalo je dvadesetak učenika naše škole uz pratnju Marinke Mak, prof. TZK. Sudionici su dobili prigodnu majicu i bedž s logotipom „Živjeti zdravo“.

U ponedjeljak, 21.9.2015.g. u županijskoj dvorani, održana je 6. Županijska konferencija o prevenciji kardiovaskularnih bolesti, kojoj je nazočio i ministar zdravlja prim. Siniša Varga, dr. dent.med. koji je tom prigodom održao pozdravni govor i uvodno predavanje. Također su predstavljeni projekti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo na državnoj i županijskoj razini o smanjenju unosa soli u prehrani te raznim radionicama zdrave prehrane koje se održavaju u vrtićima.

Nakon stručnih predavanja kratko su predstavljeni različiti primjeri dobre prakse iz varaždinske županije. Osim vrtića i škola predstavile su se razne udruge građana koje se bave održavanjem zdravlja, zdravom prehranom i sličnim aktivnostima. Ukupno je bilo tridesetak izlagača te se može zaključiti da se u našoj županiji puno radi na očuvanju zdravlja i zdrave prehrane. Izdvajamo udrugu „Medenjak“ koja održava tečajeve kuhanja zdrave hrane te Klub za nordijsko hodanje „Varaždin“. Od osnovnih škola, uz našu, sudjelovale su još samo dvije, a od srednjih škola svoj rad prikazale su isto samo dvije škole. Iskreno se nadamo da će na sličnim manifestacijama odaziv škola biti ubuduće puno veći.

Projekti i aktivnosti naše škole predstavljeni su na konferenciji kratkom petominutnom prezentacijom pri čemu je spomenut Zdravi tjedan, planinarenje, orijentacijsko trčanje, rad u vrtu, kvalitetna školska kuhinja, nastava prirode i biologije koja promiče zdravu prehranu, biciklijada, sportski dan, vizija, misija i vrijednosti škole i drugo. Prezentacija je u prilogu, a tople riječi uz nju govorila je Karmen Holenda, prof. biologije i kemije, učiteljica savjetnica.

Priloženi dokumenti:
Sesta_za_Zupaniju.pptx.pptx (2.57 MB)