Obilježen Svjetski dan orijentacije
Autor: Karmen Holenda, 24. 5. 2016.

Na više od dvije tisuće lokacija u svijetu, na svim kontinentima, 11.5.2016., u  isti dan, krenula su orijentacijska natjecanja. Sudjelovalo je više od dvjesto pedeset tisuća zaljubljenika u ovaj sport čime je postignut novi svjetski rekord.

Osnovna želja organizatora bila je pružiti informaciju o orijentacijskom sportu što većem broju mladih kako bi dobili podatke o tome gdje se mogu javiti u svojoj lokalnoj zajednici ako se žele baviti orijentacijom.

Šesta osnovna škola jedan je od sudionika ove manifestacije, sudjelovalo  je 84 osobe, od čega 12 odraslih, 4 djece mlađe od 7 godina i 68 učenika. Ista manifestacija održat će se i slijedeće godine u približno isto vrijeme.

Orijentacijski klub Varaždin djeluje pri VI. OŠ Varaždin, svi zainteresirani (neovisno o godinama) mogu se javiti na e-mail: okvarazdin2015@gmail.com ili u kabinet biologije kod prof. Karmen Holenda. Dobro  nam došli!

Više informacija o svjetskom danu orijentacije možete pročitati na www.orienteeringday.com

Fotogalerija