Kemija za zamrznuti

Ovo je  školski projekt koji prikazuje znanje, vještine i druga učenička postignuća iz kemije. U njemu većinom sudjeluju učenici sedmih i osmih razreda koji su polaznici dodatne nastave kemije i koji su bili sudionici natjecanja iz kemije, ali se mogu uključiti i ostali učenici koji su jednostavno željeli pokazati što im se najviše dopalo iz redovne nastave kemije.

I ove su godine posjetitelji mogli uživati u poučnim i atraktivnim kemijskim pokusima zanimljivih naziva, poput: varaždinski topovi, medo brunda, dva metra magle, ledena fontana, forenzika na djelu, nevidljivo pismo, crna zmija i još puno toga. Pokuse su izvodili:

a) učenice sedmih razreda: Ena Habuš, Eva Šafar i Alisa Pevec,
b) učenici osmih razreda: Janko Vrček, Andreja Križanić, Tija Vrček, Maja Špoljarić, Ihssan Amaneh, Vedran Kocijan,  Luka Božičević, Matko Zlatić, Nika Juraga, Marija Ilčišin, Klara Brkušanin, Eduard Selec, Mirta Sedlar i Patrik Stepan.

U učionici kemije bilo je veselo i bučno, tu i tamo koja kontrolirana eksplozija :), malo vatre, malo boja…. Među posjetiteljima naročito nam je drago bilo vidjeti roditelje, kolege profesore i bivše učenike, sadašnje srednjoškolce. Pogledajte slike u prilogu.

Hvala vam na sudjelovanju i lijepim riječima. Vidimo se slijedeće godine.

Fotogalerija