"Veselo, živo i dinamično priveli polugodište završetku…"
Autor: Ida Lacković, 10. 1. 2017.

Učenici i učitelji VI. osnovne škole Varaždin pripremili još jedan tradicionalni plesnjak koji je razveselio i razrednu i predmetnu nastavu.

22.12.2016. u ranim večernjim satima u dvorani VI. osnovne škole Varaždin, već tradicionalno, održan je 4. Božićni plesnjak. Kako bi se plesači dobro proveli, učenici i učitelji trećih i šestih razreda marljivo su radili na pripremama za plesnjak i uredili dvoranu kako bi ona i ove godine zablistala za posjetitelje. Program je i ove godine bio vrlo dinamičan, naime, na ovogodišnjem plesnjaku se kao novost pojavila i „Večer talenata“. Pravo nastupa imali su učenici koji su prošli na audiciji, a mogli su se prijaviti svi učenici od 1. – 8. razreda u jednoj od tri kategorije: „Pjevanje“, „Sviranje“ i „Ples“.

Na plesnjaku su izvođači publici pokazali zbog čega su baš oni prošli audiciju, a za najbolje u svakoj kategoriji škola je pripremila i nagrade. U ekipi nižih razreda pobjedu su odnijeli Lana Stanković Vrček (pjevanje), Hana Hudoletnjak (sviranje) i David Hudoletnjak (ples). Kao najbolji u višim razredima odabrani su Eva Škerbić (pjevanje), Alen Ozimec, Teo Perić i Jan Petrić (sviranje) te Dominik Svetec (ples).

U stankama, između nastupa samih natjecatelja u „Večeri talenata“ brojni plesači nanovo su okupirali plesni podij i uživali u dobroj glazbi, dok je za sve bio pripremljen i besplatni sok. No svemu lijepom mora jednom doći kraj, tako je i, baš kad je raspoloženje bilo na vrhuncu, plesnjak trebao završiti, što je mnoge ražalostilo. Svi su se zadovoljili obećanjem ravnatelja Marija Stančića da se vidimo i sljedeće godine.  Plesači su zadovoljni otišli svojim kućama i sa sobom ponijeli radost u srcu, umor u nogama te pregršt dobrih želja za nadolazeću godinu.

Nitko nije mogao sakriti radost, a ravnatelj je svima poželio ugodne i sretne blagdane i najavio još mnoštvo lijepih događaja u sljedećoj 2017. godini.