1.c u školskoj knjižnici
Autor: Lovorka Draginić, 24. 10. 2013.

22.listopada u 8 sati učenici 1.c razreda posjetili su školskog knjižničara Miroslava.

Srdačno nas je dočekao, ispričao lijepu priču o čarobnom mjestu koje se zove knjižnica, pokazao nam kratak filmić o načinu čuvanja, posuđivanja i vraćanja knjiga.

Prvi učenik iz našeg razreda koji je posudio knjigu „Plesna haljina žutog maslačka“ je TIN.

Ponosno je držao svoju iskaznicu dok je knjižničar „upisivao“ računalom naslov posuđene knjige, a svi smo sa zanimanjem promatrali na koji način se vrši posuđivanje knjiga.

TIN je odličan čitač, pa smo se svi složili da on već sada ima pravo posuditi knjigu jer će je moći sam pročitati, a mi ostali ćemo još malo pričekati da naučimo i ostala slova naše abecede pa da i mi možemo tako lijepo i samostalno čitati.

Što smo zapamtili nakon današnjeg druženja sa knjižničarom?

1. Knjige nam otkrivaju puno toga novoga i zanimljivoga – postajemo pametniji i bolji ako više čitamo!
  2. Posuđenu knjigu trebamo čuvati, paziti da je ne oštetimo te je trebamo na vrijeme vratiti u knjižnicu kako bi i drugi učenici mogli uživati u njoj!
  3. O pročitanim knjigama pričat ćemo mamama i tatama, učiteljici, prijateljima te je preporučiti drugima da je i oni pročitaju.

POSEBNO VAŽNO: čuvat ćemo iskaznicu jer nam ona vrijedi čitavo vrijeme polaska u ovu školu, znači do 8. razreda.

Eh, koliko ćemo samo knjiga do onda pročitati smiley! Možda i sve knjige u školskoj knjižnici!!!

Zabilježili smo i slikom minute našeg druženja sa knjižničarom. Pogledajte fotografije!