Lovorka Draginić

nastavnica razredne nastave

Predmet: razredna nastava, 1. c

Diplomirala sam 1987.godine na Filozofskom fakultetu Zagreb – odsjek Čakovec i stekla stručnu spremu VI. stupnja – zvanje:  nastavnik razredne nastave.

U Šestoj osnovnoj školi Varaždin radim od 2008. godine.

2.c - Priča o pisaćem stroju
Autor: Lovorka Draginić, 22. 3. 2015.

Posjetili smo izložbeni prostor varaždinske prekrasne palače Herzer i sa zanimanjem pogledali izložbu Priča o pisaćem stroju – izbor  iz  zbirke  Stjepana  Komara koju su pripremile dvije mlade i šarmantne buduće kustosice: Dina  Missoni  i  Madeleine Kukec Šimek.

Za nas male – to je bilo čudo!!! Prstići su nam veselo „skakutali“ po tipkovnici, jurili smo prebrojati koliko ima crvenih pisaćih strojeva (jer to se naime tražilo u pitanju  edukativnog bloka koji smo popunjavali), brojali smo koliko ima kovčega i poklopaca od pisaćih strojeva na izložbi .... sve u svemu – uživali  smo!!!!

Pročitajte izvještaj Benedikta L.

„Dana 18..2015. posjetili smo izložbu pisaćoih strojeva. Izložba je iz zbirke Stjepana Komara. On je u prošlosti bio serviser pisaćih strojeva. Izložba se održava u palači Herzer.   Izloženo je 85 strojeva od ukupno 700 koliko sadrži njegova zbirka. Najstariji izložak se zove Remington 7, a potječe iz 1896.godine. Kustosica nam je govorila od čega se sastoje, čemu su služili i tko ih je koristio. Olivetti Valentine proglašen je najljepšim strojem 19. I 20.stoljeća. Poseban je po tome jer se njime može pisati u tri boje. Bio sam jako sretan kada sam pisao na pisaćem stroju. Kao da sam bio u nekom vremeplovu.“

A evo što je Tin K. zapisao:

„Danas smo posjetili izložbu starih pisaćih strojeva. Nalazi se u Gradskom muzeju Varaždin. Ti strojevi su iz zbirke kolekcionara Stjepana Komara. Slušali smo o njihovoj povijesti i tko se služio njima. Saznao sam koji su dijelovi, ali i kako su se popravljali. Na izložbi je bilo pet crvenih pisaćih strojeva. Imao sam priliku i pisati na jednom od njih. Najviše mi se sviđa crni pisaći stroj. Zove se Stoewer i nema brojku jedan. Bilo mi je lijepo u zanimljivo.“

I na kraju, pogledajte i naše fotografije smiley