Lovorka Draginić

nastavnica razredne nastave

Predmet: razredna nastava, 1. c

Diplomirala sam 1987.godine na Filozofskom fakultetu Zagreb – odsjek Čakovec i stekla stručnu spremu VI. stupnja – zvanje:  nastavnik razredne nastave.

U Šestoj osnovnoj školi Varaždin radim od 2008. godine.

3. c u GMV-u na radionici uz izložbu o Habsburgovcima
Autor: Lovorka Draginić, 16. 3. 2016.

16.III.2016. – nakon užine krenuli smo prema Stančićevom trgu gdje je smještena palača Sermage – odnosno galerijski prostor jer smo u 10.15 imali dogovoren posjet (razgledavanje izložbe „Varaždin pod krunom Habsburgovaca“ i rad u povijesnoj radionici „Habsburgovci i varaždinska županija“).

Dočekala nas je gđa. kustosica Spomenka Težak – ispričala nam zanimljivosti o životu tih velikih i značajnih vladara u prošlosti Varaždina. Sa zanimanjem smo ju poslušali – bili smo ponosni jer smo mogli sudjelovati u razgovoru obzirom da je bilo riječi o gradivu koje smo mi nedavno naučili.

Nakon pola sata obilaska izložbe – mogli smo prionuti poslu: podijelili smo se u 4 grupe – svaki učenik u  grupi je dobio svoj radni listić, a nakon 15-tak minuta predstavnik svake grupe imao je kratko izlaganje o učinjenom.

Bilo je tu i slaganja „puzzle“ (sa slikom Marije Antoanete), trebali smo povezati neke  parove obitelji Habsburg, otkriti čemu su služili neki predmeti iz onog doba (a radi se o 17.stoljeću) – bilo je lijepo, zanimljivo, poučno i svakako ćemo doći i na likovnu radionicu !

Vratili smo se u školu oko 12 sati.

Članak o tome možete pročitati na sljedećoj stranici:

(mala napomena u vezi gornje web-adrese: učenica koja je dala intervju zove se LANA  GLAZER –pogrešno je napisano LANA Glas.)

Ovdje su naše fotografije!