Pripovjedačica bajki posjetila 1. a
Autor: Margareta Živković, 18. 1. 2018.

U utorak, 16. siječnja, učenike 1. a razreda posjetila je pripovjedačica bajki Đurđica Dropuljić.

Učenici su se ugodno smjestili, a pripovjedačica ih je pripovijedanjem uvela u svijet bajki. Slušali su bajku Kraljević žabac i sluga Henrik iz koje su naučili da svako obećanje moraju ispuniti. Nakon razgovora o bajci, gospođa Dropuljić iz svoje je torbe počela vaditi ručne lutke (ginjol) što je u učionici izazvalo izuzetno veliko oduševljenje. Učenici su u lutkama prepoznali likove iz bajke. Zahvaljujući gospođi Dropuljić koja je učenicima pokazala kako se koristi ručna lutka, nekolicina je učenika uprizorila lutkarsku predstavu iste bajke.

Tako smo na najljepši način započeli drugo polugodište. Fotografije.