Margareta Živković

diplomirana učiteljica s pojačanim programom iz nastavnog predmeta informatike

Predmet: razredna nastava – 1. a

Diplomirala sam na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu i stekla zvanje diplomirani učitelj razredne nastave s pojačanim programom iz nastavnog predmeta informatike. Svoje radno iskustvo započela sam u Osnovnoj školi Breznički Hum kao nastavnica informatike. Od 2008. godine radim na VI. osnovnoj školi Varaždin u razrednoj nastavi i produženom boravku, a od školske godine 2014. isključivo sam učiteljica u razredu.

Slobodno vrijeme volim provoditi u prirodi i putovanjima, obožavam plesati i smijati se s prijateljima pa svoje večeri često provodim u njihovom društvu.

3. a i izložba „Varaždin pod krunom Habsburgovaca“
Autor: Margareta Živković, 7. 4. 2016.

U četvrtak, 31. ožujka 2016. učenici 3. a imali su nastavu u Gradskom muzeju Varaždin u Galeriji starih i novih majstora.

Kustosica Spomenka Težak provela je učenike kroz izložbu „Varaždin pod krunom Habsburgovaca“ te odgovorila učenicima na njihova brojna pitanja kojima su učenici nadogradili zavidno znanje o tom razdoblju naše prošlosti. Nakon što su s velikom pažnjom promatrali eksponate, učenici su aktivno sudjelovali u radionici „Habsburgovci i Varaždinska županija“. Kao i svaki put do sada, za učenike su bili pripremljeni izuzetno zanimljivi zadatci. Ovog puta učenici su uživali u: slaganju velike slagalice slike Marije Terezije, spajanju bračnih parova Habsburgovaca i traženju njihovih imena, igri memory nakon koje su učenici morali pronaći što ili koga prikazuju nađeni parovi te traženju zadanih podataka o određenim eksponatima.

Tu njihovim aktivnostima nije bio kraj. Učenici su sudjelovali i na likovnoj radionici „Dvorski slikari i portreti“. Nakon što je kustosica Elizabeta Igrec upoznala učenike sa zanimanjem dvorskog slikara i načinom na koji su se dobivale boje u to vrijeme, zadala je učenicima nekoliko likovnih zadataka: brojili su portrete, na crtežu su označavali dvorske slikare, njihove pomoćnike, one koji su pripremali boje..., potom su tražili razlike na slici Marije Terezije i na reprodukciji na svojim listićima, a za kraj su se i sami učenici okušali u crtanju. Mogli su nacrtati portret ili neki od predmeta koji je bio izložen ili se nalazi kao detalj na slici. U crtanju ih je malo savjetovala i kustosica (hvala joj na crtačkim trikovima kojima nas je poučila), a crteži koji su nastali oduzimaju dah.  Fotografije možete pogledati u albumu.