Marija Koren

učiteljica razredne nastave

Predmet: Razredna nastava, 3.b

Rođena sam u Varaždinu gdje sam završila osnovnu školu i gimnaziju .Na PA –Čakovec diplomirala sam na kolegiju Razredna nastava.

Dvadesetak godina radila sam u Osnovnoj školi Novi Marof ( Pš Ključ, Pš Presečno i Novi Marof). Pet godina bila sam voditelj Područne škole Presečno. Drugih dvadeset godina sam na Šestoj osnovnoj školi. Bila sam voditelj Učeničke zadruge. Volim cvijeće, ručni rad (križiće ), viceve i djecu. Volim putovanja , surfanje po internetu  i čitanje.

Spremna sam uvijek pomoći ,a u razredu tražim rad, red  i disciplinu.

Treći razredi obilježili Dan kruha i Dan pješačenja
Autor: Marija Koren, Lovorka Draginić, 17. 10. 2015.

Treći razredi posjetili pekarnicu „Latica“ 15. X. 2015.  i time  obilježili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje  i  Međunarodni dan pješačenja.

Pješačili smo! Pravo jesensko vrijeme – šarene kabanice, šareni kišobrani – mami nas nešto novo i zanimljivo pa bez pogovora hodamo u koloni do našeg odredišta, a to je PEKARNICA „LATICA“ – mmmmm, miris toplog kruha i raznovrsnog peciva mami nam smiješak na lice – no, idemo redom:

1. Oblačenje zaštitne odjeće (bijeli ogrtači, bijele kapice)
2. Obilazak velikih silosa za brašno
3. Prostorija sa velikim „mikserima“
4. Prostorija sa stolovima gdje smo mijesili tijesto i oblikovali svoje pecivo
5. Velike peći
6. Čašćenje
7. Susret sa majkom učenice 3.c Lane Marie Hopwood, gospođom Petrom Košćak Hopwood

Nezaboravno, fino, slasno iskustvo!!!

Pročitajte izvješća učenika i pregledajte naše albume:  album 3.b i 3.c smiley i album 3.a i 3.dsmiley.

Svi treći razredi VI.OŠ Varaždin su u četvrtak 15.listopada u 10 sati posjetili pekarnicu „Latica“. Dok smo pješačili obilježili smo i Dan pješačenja. Svi učenici su prvo vidjeli velike silose u kojim je bilo bijelo brašno. Zatim smo vidjeli velike miksere. Radnica nam je pokazala kako oni kroz cijevi dobe brašno. Vidjeli smo mnogo toga i mijesili smo tijesto. Na kraju smo se častili. Vratili smo se u 11.30. ( Helena  Kučej, 3.C )

Učenici svih trećih razreda posjetili su u četvrtak 15.X. pekarnicu „Latica“ u Jalkovečkoj ulici. Krenuli smo u 10.sati. Tamo nas je dočekao gospodin Vladimir i još dvoje mladih pekara. Tamo su nam skoro sve pokazali. Na kraju smo mijesili tijesto i častili se. Vratili smo se u 11.30. ( Dino  Kukolja,  3.C )

Posjetili smo pekarnicu „Latica“. Kada smo stigli dočekao nas je jedan gospodin. Morali smo obući ogrtač i kapu. Tad smo bili spremni za ulaz. Prvo smo išli pogledati silose, bilo ih je šest. Zatim smo pogledali velike miksere, a onda smo išli u drugu prostoriju gdje smo mijesili tijesto. Na kraju smo se počastili. ( Dunja Petrović,  3.C )

Učenici 3.a; 3.b; 3.c i 3.d. razreda posjetili su u četvrtak 15.10.2015. pekarnicu „Latica“ u Jalkovečkoj ulici. Krenuli smo u 10 sati. Prvo su nas pekar, pekarica i šef pozdravili. Podijelili su nam bijele kute i kape. Išli smo u velike silose te smo malo razgledali i mijesili kruh. Vidjeli smo veliku vruću prostoriju gdje se tijesto odmara i još smo vidjeli kornjaču i škorpiona od tijesta. Vratili smo se u 11.30. ( Kiara  Briški, 3.c )