„CityWalk“
Autor: Marinka Mak, 22. 12. 2017.

Dana 8. 12. 2017.  su Klara Dvorski, Eva Zvonarek i Heda Putarek, zajedno s učiteljicom Tjelesne i zdravstvene kulture Marinkom Mak,  ispred  VI.  OŠ Varaždin nazočili zanimljivim radionicama u sklopu projekta „CityWalk“ u okviru EU programa – Interreg Danube Transnational Programe „CityWalk“.

Na radionicama u Gradskoj vijećnici su naučili:

• važnosti pješaka i njihove uloge u prometnom sustavu grada,
  • upoznali su mogućnosti izbora u svakodnevnom kretanju,
  • doznali su koje probleme prometnog sustava percipiraju učenici i studenti,
  • predstavljeni su im načini na koji drugi gradovi uključuju djecu i mlade pri održivom prometnom planiranju i razvoju,
  • upoznali su odgovorne osobe u gradskim tijelima i školama o značenju i načinima promicanja održive mobilnosti među djecom i mladima.

Raspravljalo se kako se kretati gradom na najviše održiv način jer djeca ne posjeduju automobil, rado pješače i voze bicikl. Obveza je društva osigurati tim skupinama sigurno kretanje gradom, ali im i ukazati na važnost izbora prijevoznog sredstva, kako bi dobre navike zadržali i u odrasloj dobi te ih prenijeli budućim generacijama.