Bojana Perko

profesorica geografije i povijesti

Predmet: Povijest, Geografija

Nakon završene Gimnazije Čakovec, studirala sam na Prirodoslovnom – matematičkom fakultetu u Zagrebu. Diplomirala sam 2007. godine kao profesor geografije i povijesti. Te iste godine zaposlila sam se na VI. osnovnoj školi Varaždin.

Ove školske godine (2021./2022.) predajem Povijest svim učenicima 5.a i 5.d, učenicima 6. razreda (6.a, 6.b, 6.c i 6.d razreda) te učenicima 8.a, 8.b i 8.d razreda. Geografiju predajem učenicima 8.c razreda. Razrednica sam 6.a razreda.

Za učenike osmih razreda koji žele proširiti svoje znanje iz Povijesti te sudjelovati na natjecanju, održavat će se dodatna nastava.

Za sva pitanja i dodatne informacije učenici mi se mogu obratiti svaki dan za vrijeme nastave (uživo ili virtualno preko Teamsa), a roditelji u vrijeme individualnih razgovora.

Svima želim mnogo uspjeha u novoj školskoj godini!

Državno natjecanje iz astronomije
Autor: Bojana Perko, 23. 11. 2020.

Ove godine troje učenika naše škole pozvano je na Državno natjecanje iz astronomije.

Nakon županijskog natjecanja u znanju, provedenog u veljači 2020., učenici su morali izraditi istraživački rad. Povjerenstvo je zbrojilo bodove sa županijskog natjecanja i bodove iz istraživačkog rada te na državno natjecanje pozvalo sljedeće učenike: učenika Martina Hercega u kategoriji 5. r. (sadašnji 6. r.) te učenice Ivonu Novotny i Milu Maretić u kategoriji 6. r. (sadašnji 7. r.).

Državno natjecanje iz astronomije za školsku godinu 2019./2020. održano je 11. studenoga 2020. online na platformi  MS Teams. Natjecatelji su putem video-konferencije prezentirali praktične/istraživačke radove te su odgovarali na pitanja državnoga povjerenstva.

Među 15 pozvanih učenika iz 5. razreda, učenik Martin Herceg osvojio je 14. mjesto (s osvojenih 84 boda od ukupno 100). Mentorica je Milica Žapčić (iz Centra izvrsnosti za astronomiju).

Među 10 pozvanih učenika iz 6. razreda, učenica Mila Maretić osvojila je 6. mjesto (s
osvojenih 90 od ukupno 100 bodova). Mentorica je Bojana Perko. Učenica Ivona Novotny osvojila je 8. mjesto (osvojenih 88 od ukupno 100 bodova).

Čestitamo!