Održano predavanje Gorske službe spašavanja Varaždin
Autor: Ružica Martinec, Petra Kanešić, 10. 5. 2013.

U četvrtak, 9. svibnja 2013. predstavnici Gorske službe spašavanja (Mario, Alan i Neno) održali su zanimljivo predavanje učiteljima, učenicima i roditeljima.

Predstavili su svoj rad i koja je oprema potrebna prilikom intervencija  spašavanja. Doveli su psa Baltazara koji im pomaže pronaći nestale osobe. Pokazali su kako to Baltazar radi i time je ujedno završilo predstavljanje njihova rada. Djeca su bila oduševljena Baltazarom, opremom i postavljala su dodatna pitanja. Nadamo se da će netko od tih „malih“ planinara uvidjeti važnost Gorske službe spašavanja te u budućnosti postati jedan od njihovih predstavnika.

Na kraju smo poželjeli Gorskoj službi spašavanja što manje intervencija i ovim putem im najsrdačnije zahvaljujemo.

Pogledajte fotografije s predavanja!