Tolerantni smo i imamo svoja prava

Obilježili smo Dan tolerancije i Međunarodni dan djeteta.

Leptirićima je  prošli tjedan ušetao neočekivan, ali rado viđen gost. Knjižničar naše škole, Miroslav Cmuk, razveselio ih je svojim posjetom i tom prilikom ispričao priču Figaro, mačak koji je hrkao. Nakon pročitanog djela ilustrirali su najljepši događaj. S učiteljicom Valentinom  pričali su o toleranciji te po čemu su slični i različiti s prijateljima. Shvatili su da iako imaju puno sličnosti, opet su različiti. Iako su mali, vrlo brzo su naučili što je tolerancija i obećali si da će nastojati biti tolerantni jedni prema drugima.

Pčelice su sa svojom učiteljicom Ivanom obilježili Međunarodni dan djeteta izradom plakata na kojem su prikazali zajedništvo djece te zaključili kako sva djeca moraju imati jednaka prava.

Čarobnjaci su Dan tolerancije obilježili na malo drugačiji način. Razgovorom su zaključili da moraju biti tolerantni tj. prihvaćati, poštovati i uvažavati različitosti drugih te njim pomagati na bilo koji način. Kroz igru uloga shvatili su da drugima koji su različiti od njih nije lako uklopiti se u sredinu te da trebaju razumijevanje drugih.

Obilježili su i Međunarodni dan djeteta te izradili plakat s najvažnijim pravima te svakom pravu pridružili simbol kojeg su prethodno u grupnom radu nacrtali i izabrali kao najljepšeg Zaključili su da je svoj djeci jedno od najvažnijih prava Pravo na igru te su se jedan puni sat posvetili igranju raznih igara. Fotografije pogledajte ovdje