VI. osnovna škola sudjelovala na Međunarodnom natjecanju iz matematike i fizike u Poljskoj
Autor: Valentina Lukić, 5. 6. 2016.

U razdoblju od 22. do 26. svibnja učenici osmih razreda VI. osnovne škole Varaždin - Maja Špoljarić, Andrea Križanić i Janko Vrček - boravili su u Wielunu u Poljskoj gdje su sudjelovali na Prvom međunarodnom natjecanju iz matematike i fizike održanom na engleskom jeziku.

Učenici su u Poljsku otputovali u pratnji svojih učitelja - ravnatelj Mario Stančić, učiteljice povijesti i geografije Bojana Perko i Verica Hlapčić, učiteljica matematike i informatike Nina Prašnjak te učiteljica biologije Valentina Vrbec. Na natjecanju je sudjelovalo po troje učenika iz različitih srednjih škola partnera (srednja škola Ludbreg, srednja škola iz Latvije, Njemačke, Rumunjske, Ukrajine, te učenici iz srednjih škola iz Poljske)  i VI. osnovna škola iz Varaždina.

Uoči samog natjecanja, uz službenu dobrodošlicu ravnatelja srednje škole iz Wieluna, sudionici su se susreli i s wielunjskim starostom (načelnikom kotara) Andrzejem Stepniem. Na natjecanju su učenici VI. osnovne škole u skupini učenika srednjih škola pokazali odlično znanje iz matematike i fizike i postigli zavidne rezultate. Nakon završetka natjecanja, svi sudionici su prisustvovali koncertu grupe „TadeuszaNicNieRusza“, nakon čega je uslijedila podjela diploma i nagrada.

Učiteljima VI. osnovne škole ovo je treći radni posjet Poljskoj, nakon uzvratnog posjeta i boravka učitelja iz Poljske koji se ostvario u Varaždinu prošle godine. Boravkom u Poljskoj učitelji će međusobno učvrstiti uspostavljene veze, razmijeniti iskustva u obrazovnom procesu, održati suradnju na nekoliko započetih razina: sport, kultura i razni projekti. Tijekom petodnevnog boravka u Poljskoj, za učitelje i učenike ljubazni domaćini su predvidjeli zanimljiv program: sudjelovanje na školskim radionicama prirodoslovnih predmeta, susret s upravom škole, kao i razgledavanje grada Wieluna, posjet Krakowu te  razgledavanje „Vrta iskustva“ Stanislav Lem.

Vjerujemo kako će i ovaj posjet Poljskoj ostati zabilježen u lijepom sjećanju učenicima i djelatnicima VI. osnovne škole Varaždin.