Učenici petih razreda uživali u sunčanome danu na izletu u Zagreb
Autor: Alenka Bađun, 25. 10. 2017.

U petak, 20. listopada 2017., učenicim petih razreda, u pratnji svojih učitelja, išli su na izlet u Zagreb. Ako je bilo suditi po sunčanome jutro, znali smo da nas čeka dobar dan.

Prva postaja bilo je Gradsko kazalište „Žar ptica“. S obzirom na to da smo stigli prerano, učenici su imali mogućnost igrati se na igralištu, a neki su to vrijeme iskoristili kako bi porazgovarali s glumcem koji je upravo u tom trenutku izašao na pauzu. On je spremno odgovarao na njihova pitanja tako da su učenici već znali da će predstava Zvižduk s Bukovca biti pravi hit što se pokazalo točnim.

Na putu prema Arheološkome muzeju prepričavali su se najzanimljiviji i najšaljiviji događaji iz predstave. U samome muzeju trebalo se ipak uozbiljiti i prisjetiti se svega što se naučilo na nastavi povijesti. Učenici su pokazali zavidno znanje odgovaravši na pitanja vodiča vezana uz pretpovijesno razdoblje i život Egipćana. Upravo je egipatska zbirka bila najdojmljivija, a učenici nisu mogli sakriti oduševljenje i čuđenje kada su vidjelu pravu mumiju.

Od silnoga smijeha na predstavi i učenja o povijesti učenici su ogladnili pa smo lijep izlet zaključili odlaskom u McDonald´s. Umorni, ali puni dojmova, vratili smo se u Varaždin.

Fotogalerija