LJUBAV U DURU I MOLU U LISINSKOM
Autor: Ružica Kapitan, 3. 5. 2012.

Učenici sedmih razreda VI. OŠ Varaždin nedavno su nazočili nesvakidašnjoj izvanučioničkoj nastavi glazbene kulture.

U organizaciji ogranka Glazbene mladeži škole, čija je voditeljica učiteljica savjetnica glazbene kulture Ružica Kapitan, organiziran je uz pratnju njihovih razrednika Alenke Bađun, Maria Stančića, Zdenke Šopar i Anite Đurđek odlazak na koncert Zagrebačke filharmonije „Ljubav u duru i molu“.

Koncert je održan 19. travnja 2012.g. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, a tema koncerta bila je ljubav.

Naime, na koncertu su bile izvedene najpoznatije glazbene teme, arije i plesne sekvence iz djela skladatelja inspiriranih ljubavnom pričom W. Shakespearea „Romeo i Julija“.

U izvedbama su nastupili uz orkestar Zagrebačke filharmonije pod ravnanjem dirigenta Filipa Pavišića, u koreografiji Svebora Sečaka te scenarista i naratora Dražena Siriščevića, operni solisti Martina Gojčeta Silić, Adela Golac Rilović i Domagoj Dorotić te baletni plesači, solisti baleta HNK Edina Pličanić i Tomislav Petranović.

Program je započeo Uvertirom iz Ruslana i Ljudmile M. Glinke, a nastavljen izvedbom teme iz filma Love story F. Laia. Slijedio je baletni blok iz baleta Romeo i Julija S. Prokofjeva, Uvertira iz Romea i Julije P. I. Čajkovskog, Mambo iz Priča sa zapadne strane L. Bernsteina, Intermezzo iz Cavaleria rusticana P. Mascagnija, Habanera iz Carmen G. Bizeta, balet – Adagio iz Spartaka A. Hačaturjana, duet Miće i Đule iz Ero s onoga svijeta J. Gotovca te na kraju Svadbena koračnica F. Mendelssohna.

Dolaskom na ovaj koncert realizirano je više odgojno – obrazovnih ciljeva, od vizualnog i akustičkog doživljaja naše najpoznatije koncertne dvorane, upoznavanja s glazbalima simfonijskog orkestra i njegovim akustičkim zvukom, upoznavanja s elementima baleta do promicanja kulture i umjetnosti među mladima te odgoj mlade (buduće) kulturne publike.

Prepuni pozitivnih dojmova učenici su u pratnji svojih učitelja nastavili druženje u Botaničkom vrtu.

Fotogalerija