Dojmovi roditelja Gjurić s planinarenja Ogulin - Klek
Autor: Ružica Martinec, 16. 4. 2015.

Put autobusom prema Ogulinu prošao je u odličnoj atmosferi uz usputno stajanje koje su odrasli iskoristili za ispijanje jutarnje kave na odmorištu, a djeca za igru na lijepo opremljenom igralištu.

Sam Ogulin dojmio nas se kao lijepo uređen i čist grad. Tamo smo posjetili Đulin ponor uz pričuvodičice pripovjedačice o legendi o Đuli. Kasnije smo posjetili i Ivaninu kuću bajke koja nas je osvojila svojom mistikom. Tamo smo uživali u kratkom animiranom filmu i čarima bajke Ivane Brlić Mažuranić prezentirane kroz zanimljivu tehničku opremu.

Pri usponu na Klek pratilo nas je uglavnom lijepo vrijeme praćeno vjetrom koji je prema vrhu stalno pojačavao.

Nakon okrijepe kod Doma na Kleku grupa najhrabrijih planinara krenula je na uspon prema vrhu.

Praćeni jakim vjetrom po stazi djelomično prekrivenoj snijegom što je ovaj dio puta učinio prilično zahtjevnim stigli smo na vrh gdje smo uživali u pogledu na okolne planine i grad Ogulin u dolini.

Nakon fotografiranja na vrhu oprezno smo silazili sa vrha Kleka prema planinarskom Domu gdje smo se ponovo svi okupili te se zajedno spustili u dolinu gdje nas je čekao autobus. Umorni i puni dojmova autobusom smo se uz izvrsnu zabavu vratili u Varaždin.   ( Tekst i fotografije Nikola Gjurić.)