4.a i 4.d - Nezaboravni dani "Škole u prirodi"
Autor: Irena Čerpinko, 26. 6. 2013.

Učenici 4.a i 4.d razreda od 10. 6. do 14. 6. upoznali su istarski krajolik.

Već prvog dana oduševili su se Jamom Beredine, gdje su u pratnji stručnog vodiča upoznali tajnovitu igru prirode koja je nastajala tisućljećima daleko od svjetla dana i čovjekova oka. Slikanje na magarcu bio je poseban izazov.                                                                                                                                      Zanimanje i oduševljenje bilo je i u razgledavanju Akvarija u Puli čija unutrašnjost skriva predstavnike flore i faune smještene u jedanaest zidanih bazena s tekućom morskom vodom. Sudjelovali su i u radionici "Uvod u morski okoliš".                                                                               Prijevoz brodicom iz Fažana do NP Brijuni bila je destinacija u kojoj su posebno uživali. U Rovinju    osim Sv. Eufemije i šetnje gradom posjetili su i muzej "Kuću o batoni" koja ih je nadahnula jer pripovjeda priču o drvenoj ribarskoj brodici ravnoga dna. U večernjim satima poseban dojam doživjeli su u pulskoj Areni. Upoznavanje Poreča i Zvjezdarnice u Višnjanu, proslava Alisinog rođendana uz veliku tortu iznenađenja Alisi i svim četvrtašima uljepšala je boravak i sretan i zadovoljan povratak.

Svaku večer učenici su svoje dojmove i zapažanja zapisivali u svoj dnevnik. Uz čitanje i rješavanje matematičkih zadataka, slikanje ostalo je vremena i za kupanje, večernju zabavu, kvizove i predstavljanje vlastitih kreativnih izvedbi. Večer prije odlaska uz pjesmu, disko muziku izabrana je i najuspješnija grupa u kvizu znanja "Poznajem Istru" i kreativnoj izvedbi "Tko je naj". U kvizu znanja pobijedili su Marko, Karla, Gabrijel, Dorian i Mihael, a u kreativnoj izvedbi  "Morska četvorka"(Bojan; Gordan, Nika i Filip)  koja je sama napisala i izvela recitaciju "Škola u prirodi".

Puni dojmova sa osmjehom na usnama četvrtaši su se vratili u Varaždin.

Škola u prirodi

Kad u školu u prirodi krećemo,

svi sretni bit ćemo.

Cijelu Istru ćemo obići i tek tada ćemo kući stići.

S prijateljima ćemo podijeliti trenutak

i svatko će naći svoj kutak.

U školi u prirodi lijepo se zabavljamo

i uspomene ne zaboravljamo.

Pogledajte i ostale fotografije!