Prvi a i prvi b u Marijinom mjesecu
Autor: Sanja Malbašić, 16. 5. 2021.

Prvi razredi upoznaju se s Marijom – Isusovom i našom majkom.

U mjesecu svibnju svi koji vjerujemo u Isusa posebno razmišljamo o Mariji koja je Isusova i naša nebeska majka. Prvi a i prvi b razred ovih dana razgovara o Mariji na satovima vjeronauka. Naučili su kako ljubav prema Mariji iskazujemo cvijećem, molitvom i pjesmom. Tako su na vjeronauku učili molitvu Zdravo Marijo, pjevali Mariji pjesme i izrađivali bukete cvijeća od papira.

Razgovarali su i o ženama koje su važne u životu svakog čovjeka. To su naše mame. Naše su mame brižne, nježne, pažljive, vole nas, uče nas moliti, hodati, govoriti, čitati i pisati. Tako su učenici zaključili da su naše mame slične Mariji. Odlučili su zahvaliti mamama za to što im je dala život, trudi se da im svaki dan učini ljepšim, pomaže im, ne dopušta da budu gladni, igra se s njima. Izradili su čestitke za svoje majke i poklonili im ih za Majčin dan. Kad su se učenici vratili u školu radosno su pričali kako su razveselili svoje majke, a neke su čak i zaplakale od sreće.

Vjeroučiteljica Janja Fotak